Гемоглобін (Hb)– специфічний білок еритроцитів, що відповідає за транспортування кисню в організмі.

Лейкоцити (WBC) - білі кров'яні клітини, здатні до активних рухів. Вони здатні проходити між клітинами ендотелію судин і клітинами епітелію, через базальні мембрани і переміщатися по основній речовині сполучної тканини. Напрямок руху лейкоцитів визначається хемотаксисом під впливом хімічних подразників - наприклад продуктів розпаду тканин, бактерій та інших факторів. Лейкоцити виконують захисні функції, забезпечуючи фагоцитоз мікробів, сторонніх речовин, продуктів розпаду клітин, беручи участь в імунних реакціях.

Відсоткове співвідношення основних видів лейкоцитів називається лейкоцитарною формулою, або лейкограмою. Загальне число лейкоцитів і їх відсоткове співвідношення у людини можуть змінюватися в нормі в залежності від вживаної їжі, фізичного та розумового напруження, статі та віку і при різних захворюваннях.

Швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ) - показник швидкості розділення крові в пробірці на 2 шари: плазма і еритроцити. Величина ШОЕ залежить від білкового складу плазми і в'язкості крові.

Прискорення осідання еритроцитів при гострих станах пов'язано зі зменшенням електричного заряду клітин у зв'язку з адсорбцією на їх поверхні гострофазових білків, а при хронічній інфекції - за рахунок збільшення рівнів фібриногену і імуноглобулінів.

При зменшенні в'язкості крові (зниження вмісту альбуміну в плазмі, значне зменшення кількості еритроцитів) ШОЕ збільшується, а при підвищенні в'язкості крові (поліцитемія) - зменшується. На величину ШОЕ впливає багато фізіологічних чинників

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Адреса:
м.Вінниця, вул.Київська, 68
Міський лікувально-діагностичний центр м. Вінниця:
GPS: 49.249430962321, 28.477318882942
Графік роботи:
пн-пт 8:00-20:00
сб-нд 9:00-18:00

Міський лікувально-діагностичний центр м. Вінниця

Міський лікувально-діагностичний центр м. Вінниця