Водно-сольовий обмін - це поєднання один з одним надходження електролітів і рідини в організм, а також основні особливості їх засвоєння і подальшого розподілу у внутрішніх тканинах, органах, середовищах, а також різні процеси виведення їх з організму. Про те, що самі по собі люди більш ніж наполовину складаються з води, кожна людина знає ще з дитинства, при цьому досить цікавим є той факт, що загальна кількість рідини в нашому організму змінюється і визначається великою кількістю факторів, серед яких вік, загальна маса жиру, а також кількість тих самих електролітів. Якщо новонароджена людина складається з води приблизно на 77%, то дорослий чоловік включає в себе лише 61%, а жінки - 54%. Настільки низький вміст води в організмі жінок обумовлюється тим, що у них дещо інший водно-сольовий обмін, а також є досить велика кількість жирових клітин.

  • важливою умовою для лабораторних досліджень є здача крові натщесерце — 6-12 годинний період голодування. В день дослідження допустимо вживання невеликої кількості води.
  • за 6-12 годин до дослідження слід виключити прийом алкоголю, куріння, прийом їжі, обмежити фізичну активність.
  • виключити прийом ліків, якщо відмінити прийом ліків неможливо, необхідно проінформувати про це лабораторію.
  • дітей до 5 років, перед здачею крові, бажано поїти кип’яченою водою (порціями до 150–200 мл., протягом 30 хвилин).
  • для грудних дітей — перед здачею крові витримати максимально можливу паузу між годуваннями.

  • Кальцій

Кальцій( Са) — використовується в роботі м'язів, нервів, серця і судин, бере участь в утворенні кісткової тканини. Якщо пацієнту не вистачає вітаміну D, він харчується незбалансовано, страждає ендокринними розладами або захворюваннями нирок і печінки, концентрація кальцію в крові знижується. Підвищений рівень кальцію - ознака розвитку пухлинних захворювань.

  • Залізо

Залізо (сироваткове залізо) — життєво важливий мікроелемент, який входить до складу гемоглобіну, бере участь у транспорті і депонування кисню і відіграє важливу роль у процесах кровотворення

  • Магній

Магній — внутрішньоклітинні обмінні процеси і передача імпульсів від нервів до м'язів неможливі без магнію. При нирковій недостатності магній підвищується, при неправильному харчуванні і патологіях печінки - знижується.

  • Фосфор

Фосфор — потрібен нервово-м'язової і кісткової систем організму для нормальної роботи. Занадто багато фосфору в крові буває у людей, що зловживають фастфудом і газованими напоями. При надлишку фосфору можливі проблеми з імунітетом за рахунок придушення вироблення лейкоцитів. Знижений вміст фосфору призводить до нервового виснаження і депресій.

  • Хлор

Хлор (Сl-) — один з головних електролітів, який знаходиться в крові в іонізованому стані і відіграє важливу роль у підтримці водно-електролітного і кислотно-основного балансів в організмі

  • Калій

Калій (К+) — електроліт, що міститься переважно всередині клітин. Підвищення рівня калію в крові найчастіше спостерігається при гострій і хронічній нирковій недостатності, різкому зменшенні кількості сечі або повну її відсутність, найчастіше пов'язаних з тяжкими захворюваннями нирок.

  • Іонізований кальцій

Кальцій іонізований (Са+) — є кальцієм, вільно циркулюючим в крові, він не пов'язаний з білками

  • Натрій

Натрій — разом з магнієм відповідає за передачу нервових імпульсів в м'язи, також необхідний для кальцієвого обміну. Підвищені значення характерні для нецукрового діабету і хвороб сечовивідної системи, знижені відзначаються при цукровому діабеті, печінковій або нирковій недостатності.

  • Пакет №7 «Мікроелементи»
  1. Калій
  2. Натрій
  3. Кальцій
  4. Фосфор
  5. Магній
  6. Хлор
Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування
Адреса:
м.Вінниця, вул.Київська, 68
Міський лікувально-діагностичний центр м. Вінниця:
GPS: 49.249430962321, 28.477318882942
Графік роботи:
пн-пт 8:00-20:00
сб-нд 9:00-18:00

Міський лікувально-діагностичний центр м. Вінниця

Міський лікувально-діагностичний центр м. Вінниця